AKO VYBRAŤ TEN NAJLEPŠÍ VIBRÁTOR

Kúpa prvého vibrátora môže byť pre niekoho trošku stresujúca situácia. Pre niekoho naopak zábava. Záleží na tom, ako ste vnútorne nastavený. Každopádne môžeme
 BOOM The Queen rabbit vibrátor růžový zaručiť, že aj cez počiatočný ostych, či trochu toho strachu, to stojí za to a výsledkom správneho výberu budete vy šťastnejší a pohodovejší. Je s tým spojené ale ďalšie "riziko". Pokiaľ si vibrátory, či akékoľvek ďalšie erotické hračky obľúbite, pravdepodobne sa to nezaobíde bez nákupu ďalších.

A nebojte sa, nebudeme vás tu zaťažovať históriou vibrátorov, ako je to v mnohých iných článkoch na internete. Kto je zvedavý, nech si pozrie film Hystéria. Vrelo odporúčame.

Basic X ToreadorPomerne veľa ľudí, ktorí prídu k nám na predajne sa pýtajú po najlepšom vibrátore. Čo je ale najlepší vibrátor práve pre vás? Je to tak subjektívne! To, čo je najlepšie pre jedného, nemusí byť to najlepšie pre druhého.

"Aj preto existuje toľko druhov vibrátorov", hovorí Lucia Janošková, šéfka predajní Sexshop.cz: "Je to preto, že reakcia na sexuálne stimuly nie sú u každého človeka rovnaké, každý môže cítiť niečo iné, každého stimuluje niečo iné, a preto aj niečo iné potrebuje, čo sa týka erotických hračiek. Niekto chce vibrátory len pre stimuláciu vagíny, niekto má rád dráždenie klitorisu prípadne má vyskúšanú kombináciu oboch."

Poďme si odpovedať na niekoľko otázok a pár veci si o sebe uvedomiť. Čo máte vlastne rada vy? Možno si to uvedomíte pri čítaní nášho sprievodcu výberom správneho vibrátora.

Vrhneme sa najskôr na typy vibrátorov.

KLASICKÉ VIBRÁTORY

Ak ste zástankyňou skôr vaginálnej stimulácie ako náhrady za pohlavný styk s partnerom, odporučíme vám "starú dobrú klasiku" - teda klasické vibrátory. Rovnaké odporúčanie by sme preferovali aj pre začiatočníčky, tzv. "Prvoužívateľky". Klasický vibrátor naozaj napodobní a čiastočne nahradí vaginálnu stimuláciu partnerovým penisom. Ak chcete ísť naozaj pomaly a od začiatku, skúste mini vibrátory. Výhodou býva zaujímavá cena a menšia veľkosť, ktorú môžeme prirovnať k veľkosti prsta na ruke. Obvykle vás ale neochudobní na sile vibrácií. A je to taký prvý krok na ceste k potešeniu. Klasické vibrátory vás ničím "nevystrašia", mávajú hladký povrch a klasický falický tvar. Líšia sa možnosťami nabíjania a materiálom, ale o tom až neskôr v našom radcovi.

TIP PRE VÁS

Klasický vibrátor možno použiť nielen pre stimuláciu vnútorného priestoru vagíny. Vibrácie urobia dobre aj iným citlivým miestočkám na vašom tele. Iste poteší aj bradavky alebo klitoris.

Pulzátory

Pri klasických vibrátoroch sme spomenuli napodobenie pohlavného styku. V tom prípade musíme bez pochyby a hneď spomenúť a nadviazať na pulzátory. Ich zmyslom je nahradiť onen dopredný pohyb a ovládanie vibrátora rukou, ktorý sa bežne deje pri zasúvaní vibrátora po vagíny. Pulzátory toto robia za vás. Áno, je to naozaj tak. Pulzátor stačí vložiť do vagíny, nájsť vhodnú polohu, kedy to pre vás bude fungovať najlepšie (opäť sme pri tom, čo komu vyhovuje) a oddávať sa pulzačným pohybom, ktoré verne imitujú pohyb penisu vo vagíne.Nebudeme vás zaťažovať technickými podrobnosťami, ale u väčšiny pulzátorov to má čo do činenia s magnetom vnútri pulzátora a funguje to 😊. Zákazníčky sú nadšené, pozitívne reakcie v hodnotení napr. u pulzátora do nohavičiek Romeo alebo Stronicu od Fun Factory.

VIBRÁTORY NA KLITORIS

Funguje na vás najlepšie stimulácia klitorisu rovnako ako u väčšiny žien, s ktorými sme o tom hovorili? Potom sú pre vás dobrou voľbou vibrátory na klitoris. Obvykle ide o vibrátory vyzbrojené druhým ramienkom, či výstupkom určeným práve pre stimuláciu klitorisu. Prarodičmi vibrátorov na klitoris, ako ich poznáme dnes, sú tzv. "Králik vibrátory" sa "zajačími" uškami na konci klitorálneho výstupku. Ušká majú u králik vibrátorov za úlohu vziať medzi seba klitoris a vibráciami ho stimulovať. Avšak klitoris možno stimulovať aj klasickým vibrátorom, mini vibrátorom alebo masážnou hlavicou. Záleží na vašej fantázii. Patria medzi ne bezpochyby aj tlakové stimulátory klitorisu s napodobením orálneho sexu, o ktorých hovoríme v nasledujúcom odseku.

TIP PRE VÁS:
Pre zvedavcov sme pripravili 5 skutočností o klitorise, ktoré ste netušili.

PODTLAKOVÉ STIMULÁTORY KLITORISU

Na najcitlivejšom miestečku na ženskom tele sa ešte chvíľku zdržíme. Uvidíte, bude to príjemné. Máte rada orálnu stimuláciu a bola či ste zvyknutá ju s nadšením prijímať? Aj na vás výrobcovia vibrátorov myslia. Naozaj. Nie je to síce klasický vibrátor v zmysle vibrácií, pôsobí totiž na klitoris trošku iným a verte, že veľmi rafinovaným, spôsobom. Možno ste počuli slangové názvy ako "Womanizer", alebo "satisfyer". Tak to je no. Ale nielen o týchto značkách to je. Existujú aj ďalší kvalitní výrobcovia napodobujúci orálnu stimuláciu. Zvyčajne vám poskytnú rovnako muziky a za lepšie ceny, než napr. Spomínané Womanizery alebo satisfyery. Ale späť k podstate.

AKO TO FUNGUJE?

Tieto strojčeky na orgazmy fungujú na princípe podtlakových vĺn. Majú sosáčik, ktorý po priložení ku klitorisu pomocou podtlaku klitoris nasajú a stimulujú ho. Klitoris je v sosáčiku podtlakovými vlnami "zmietaný". Tento typ stimulácie vás dokáže priviesť na vrchol raz dva. Ak váhate, či prídete na chuť vibrátorom či erotickým hračkám všeobecne, potom sú okrem vyššie odporúčaných klasických vibrátorov skvelou voľbou práve tieto podtlakové hračičky na klitoris. Presvedčia vás za pár minút. Tým si buďte isté.

TIP PRE VÁS:
Tlakové stimulátory klitorisu vás ľahko privedú aj k opakovaným orgazmom, a to bez zbytočného "podráždenia" klitorisu. Stimulácia je de facto bezdotyková, preto klitoris nie je vystavený mechanickému treniu a ďalšia stimulácia ani opakovaný orgazmus tak nevyvoláva nepríjemné či bolestivé pocity. Doprajte si orgazmus znovu a znovu a ...

VIBRÁTORY NA BOD G

Klitoris a jeho stimuláciu pomocou vibrátora sme už spomenuli v predošlých odsekoch. Teraz je na rade druhé veľmi citlivé miesto, ktoré sa ale ukrýva, a možno aj skrýva, vnútri vagíny. Áno, hovoríme o bode G. Aj naň sa špecializuje jeden typ vibrátorov. Sú obvykle konštruované do špeciálneho tvaru s prehnutím, ktoré umožňuje dosiahnuť práve na bod G a účinne ho potom stimulovať.
Aktuálne novinky vie stimulovať bod G nielen klasickými vibráciami, ale aj napr. tzv. poklepom - viac priamo v popise vibrátora Romant Pat, alebo pomocou dômyselných kefiek. Okrem iného sú na priestor bodu G zamerané aj párové vibrátory, ale o nich neskôr v tomto radcovi.

TIP PRE VÁS:
Možno ste počuli, že stimuláciou bodu G možno dosiahnuť aj tzv. mokrý orgazmus, ale nemôžeme to zaručiť. Je to opäť - ako inak - veľmi subjektívne.

ANÁLNE VIBRÁTORY

Spoznala ste už, alebo vás láka spoznať pocity pri análnej stimulácii? Pretože celá oblasť okolo análneho otvoru je veľmi citlivá, prišli výrobcovia s análnymi vibrátormi vybavenými naviac aj ramienkom pre stimuláciu perinea.
Análne vibrátory môžu byť hladké, podobné klasickým vibrátorom, ale aj realistické s žilkovaním maximálne imitujúce penis. U análnych hrátok sa odporúča začínať s análnymi kolíkmi, či už vibračnými, alebo s tými bez vibrácií. Podobne sa radia medzi začiatočnícke pomôcky análne korále. Vibračný análny kolík už je vlastne taký análny vibrátor, aj keď nie úplne v tvare "vibrátora" tak, ako o ňom tu hovoríme.

TIP PRE VÁS
U análnych hrátok s využitím erotických pomôcok je nevyhnutne nutné dbať na bezpečnosť. Každá správna análny pomôcka, či už je to vibrátor, kolík, alebo dildo, musí byť vybavená bezpečnostnou zarážkou, ktorá zabráni vniknutiu celej pomôcky do análneho priestoru. Ak to budete dodržiavať, vyhnete sa celkom iste prípadným nepríjemnostiam. Viac v našom radcovi "Ako na análny sex".

Len na okraj - análne vibrátory sú určené aj pre mužov ako simulátory prostaty špeciálne zamerané na tento mužský bod "P".

MASÁŽNE HLAVICE

Zaujímavým úkazom medzi vibrátormi sú masážne hlavice. Niečo vám o nich prezradíme, ale "Psst" a hlavne sa neľakajte. Masážne hlavice bývajú s obľubou používané pri BDSM praktikách, kedy je - zvyčajne žena - znehybneá pomocou pút, bondážnych lán či pásov a je podrobená mnohonásobným orgazmom práve pomocou masážnej hlavice a jej pôsobenia na klitoris a pošvový vchod.
Ale späť do reality a úplne bežného použitia masážnych hlavíc. Je to skvelá pomôcka, ktorá nemusí poskytnúť len erotické potešenie, ale umožní aj bežnú masáž a dá tak oddych aj namáhaným svalom. Zastane totiž množstvo práce ako neúnavný masér, ktorého si navyše môžete ovládať sama a ako a kedy chcete. A to si na masáži dovoliť nemôžete a čo si budeme hovoriť, máloktorý partner je vždy ochotný masáž poskytnúť.

TIP PRE VÁS
Ale aj také nevinné uvoľňovanie svalov potom môže plynulo prejsť do hrátok a stimulácie citlivejších miest, ako sú prsia, pošvový vchod alebo klitoris. A to na masáži nezažijete ....

Masážne hlavice sú naozaj skvelé a veľmi obľúbené. Rôzne druhy ovládania, veľkosti - aj tie do kabelky - sú vám k dispozícii.

VIBRAČNÉ VAJÍČKA

A sme pri ďalšej parádnej pomôcky. Radí sa tiež medzi vibrátory, aj keď zvyčajne nemajú klasický tvar vibrátora. Ale vibrujú - a vibrujú na správnom mieste. Vibračné vajíčko je určené primárne do priestoru vagíny k jej vnútornej stimulácii. Ale dajú sa skvele použiť aj pre dráždenie pošvového vchodu, hrádze, alebo na prsiach. Skrátka ako každý vibrujúci pomocník, sú použiteľné viacerými spôsobmi záleží na vašej fantázii a chuti.
Vibračné vajíčka bývajú používané aj pármi. Hlavne tie, ktoré sa dajú diaľkovo ovládať. Či už pomocou ovládača, mobilnej aplikácie, či dokonca vzdialene cez internet. Ťažko povedať, či je to realita, alebo len vysnívaná fikcia, ale situácie, kedy má žena vložené vajíčko vo vagíne a muž sa "hrá" s diaľkovým ovládaním, sú popisované a natáčané pomerne často.
Vyskúšajte aj vy, možno vás vibračné vajíčka zaujmú.

PÁROVÉ VIBRÁTORY

Nie ste single a rada by ste trošku osviežila partnerský sexuálny život? Párový vibrátor je skvelá pomôcka, ktorá stimuluje - ako názov napovedá - oboch partnerov súčasne.
Párové vibrátory sú tvorené dvoma ramenami a majú tvar písmena "U", alebo sa do tohto tvaru dajú vytvarovať, ak majú pružný krk. Menšie ramienko je spolu s penisom partnera vnútri vagíny a vibráciami stimuluje ako partnera, tak partnerkin bod G. Zatiaľ čo väčšie ramienko stimuluje mimo vagíny partnerkin klitoris. Muž aj žena sú tak vnútri vagíny spoločne stimulované rovnakými vibráciami.
Prvé partnerské vibrátory, vtedy značky We-Vibe sme dodali na slovenský trh práve my. Aktuálne máme v ponuke mj. Partnerský vibrátor vlastnej značky BOOM Helen.

TIP PRE VÁS
Máme pre vás 10 tipov pre zlepšenie sexuálneho života párov. Inšpirujte sa.

MULTIFUNKČNÉ VIBRÁTORY

Pre všetky užívateľky, ktoré už poznajú dobre svoje pocity a reakcie svojho tela na rôzne typy stimulácie a vedia, že im vyhovuje stimulácia viac miest zároveň, sú tu pripravené tzv. Multifunkčné vibrátory. My ich s obľubou označujeme ako vibrátory 2v1 či 3v1 podľa toho, koľko funkcií združujú.
Kombinácie stimulácie sú rôzne. Klitoris + vagína, klitoris + bod G, vagína + anál a ďalšie kombinácie vrátane klitoris + vagína + anál.
Typickým príkladom je vibrátor s dvoma ramienkami - jedno stimuluje vnútorný priestor vagíny a druhé ramienko má za úlohu stimulovať klitoris. Toto druhé kratšie ramienko môže byť vybavené rôznymi typmi stimulácií. Môže byť "iba" vibračné, prípadne vybavené stimulačnými výstupkami, či kefkami ako napr. Bestseller BOOM The Queen. Ďalšou funkciou, ktorá môže byť v ramienku na klitoris zabudovaná je podtlaková stimulácia klitorisu (obdoba orálnej stimulácie, ktorú sme spomínali v jednom z predošlých odsekov), alebo otočnými jazýčkami, ktoré opakovane klitoris dráždia. Rovnako tak vnútorné rameno patriace do vagíny môže "iba" vibrovať, alebo mať aj ďalšie funkcie, ako napr. Pulzačný výstupok, ako to vie vibrátor Romant Flap.
Klasikou medzi multifunkčnými vibrátormi a vlastne ich predchodcovia sú tzv. rabbit vibrátory. Rabbit od slova zajačik, ktorého ušká pripomínajú výstupky umiestnené na vonkajšom ramienku určenom k stimulácii klitorisu.
Medzi vibrátory vybavené viacerými funkciami patrí napr. aj obľúbená Lienka od BOOM, ktorá má dokonca tri možnosti, ako klitoris stimulovať.

Po prestavení jednotlivých typov vibrátorov sa poďme pozrieť na parametre vibrátorov, ako sú veľkosť, materiál a v neposlednom rade i cena.

VEĽKOSŤ VIBRÁTOROV

Pri prvom, alebo jednom z prvých nákupov vibrátora to nepreháňajte a nepreceňujte sa, čo sa týka veľkosti, resp. dĺžky vibrátora. Európske ženy a ich vagíny sú prispôsobené priemerne na dĺžku 15 cm. Preto aj takto vyberajte. Určite tým nič nepokazíte a nedôjde k žiadnym zlým Dlžka vibrátoraskúsenostiam, čo sa týka veľkosti. Hovorili sme o mini vibrátoroch a ich veľkosti podobnej prstu na ruke i klasických vibrátoroch s rozmermi zodpovedajúcimi penisu, či už s rôznymi výstupkami, alebo bez. Výber je tak veľký, že si iste vyberiete kombináciu veľkosti, ktorá vám bude vyhovovať a funkčnosti, po ktorej túžite.
Pokročilejšie užívateľky už vedia, čo im vyhovuje, čo si môžu dovoliť a môžu voliť vibrátory dlhšie a príp. s väčším priemerom. Tu sa plynulo dostávame ešte k jednému typu, alebo kategórii vibrátorov a to sú XXL vibrátory. Takže ak ste sa, dámy, začítali už ako skúsené užívateľky a viete, čo chcete (prípadne nemáte nikdy dosť), potom vám môžeme smelo odporučiť práve XXL vibrátory. Medzi tie väčšie vibrátory napr. v našej ponuke patria kúsky s dĺžku dosahujúcou až 30 cm a šírkou, resp. priemerom až 6 cm. Užívateľkám poskytujú určite úžasný pocit naplnenia. A ak sú vybavené zarážkou alebo prísavkou, dajú sa používať aj análne.

MATERIÁLY VIBRÁTOROV

O materiáloch sa ľahko zmienime aj v ďalšom odseku týkajúcom sa výšky investície do vášho potešenia. Cena totiž s materiálom - okrem kvality - úzko súvisí. Nie je potrebné si to zbytočne komplikovať. Preto materiály trošku zoskupíte.

ABS PLAST

Prvým z nich je materiál, o ktorom všeobecne hovoríme ako o ABS plaste - o odolnom tvrdom a neporéznom a samozrejme hypoalergénnom materiále. Ide o jednoduchý materiál, ktorý výborne vedie vibrácie. Nemusíte sa obávať žiadneho zápachu. Je veľmi jednoduchý na údržbu a môže byť potiahnutý kovom, silikónom a pod.

Vibrátory z materiálu ABS plastŠipka - stránkování

GÉL (JELLY)

Ďalej je tu skupina vibrátorov ktorých materiálom je gél (jelly), čo je vlastne mäkčené PVC, ktoré má príjemný a mäkký povrch a zvyčajne vynikajú nejakou farbou. Práve vďaka mäkčeniu má svoju charakteristickú vôňu. Jeho konzistencia môže byť od veľmi jemnej "huspeniny" až po tuhší materiál.

Gelové vibrátoryŠipka - stránkování

TPE

Pomerne významne je zastúpený materiál TPE - termoplastický elastomér, ktorý sa vyznačuje veľkou odolnosťou a pružnosťou a skvelými antibakteriálnymi vlastnosťami. Vyznačuje sa extrémnou odolnosťou a pružnosťou. Je číry, ale používaním a kontaktom s ľudským tkanivom postupne zmatnie.

Vibrátory z materiálu TPEŠipka - stránkování

SILIKÓN

Absolútne najrozšírenejším materiálom vibrátorov je v súčasnej dobe silikón. Či už samotný, alebo v kombinácii s prvkami z plastu (najmä ovládanie, rukoväte a pod). Hovoríme tu samozrejme o absolútne zdravotne nezávadnom a medicínsky certifikovanom 100% silikóne, ktorý vďaka svojej štruktúre odpudzuje vodu i nečistoty. Je vyrábaný len z prírodných surovín. Pre svoje skvelé vlastnosti patrí medzi najlepšie materiály pre erotické pomôcky.

Silikónové vibrátoryŠipka - stránkování

ÚDRŽBA VIBRÁTOROV

Čo sa týka údržby vibrátorov, líšia sa práve podľa druhu materiálu, z ktorého je vyrobený. Na Eros.sk je pri každom vibrátore údržba popísaná.

CENA VIBRÁTORU, ALEBO KOˇKO PLÁNUJETE INVESTOVAŤ DO SVOJHO POTEŠENIA?

Poďme si vibrátory rozdeliť pre jednoduchosť podľa cenových intervalov.

Lacný vibrátor TreadorLACNÉ VIBRÁTORY DO 20 €

Do 500 kč kúpite slabšie minivibrátory a skôr vibrátory a vibračné vajíčka z lacnejších a nie tak príjemných (a kvalitných) materiálov, ako je napr. silikón. V tejto cenovej hladine počítajte skôr s materiálmi ako je guma (TPR), ABS plast pod. Vibrátory do 500 kč zrejme toľko nevydržia, Avšak na vyskúšanie a ako prvý vibrátor pre získanie skúsenosti môžu poslúžiť veľmi dobre.

VIBRÁTORY DO 20 €Šipka - stránkováníVibrátor Basic X PhelipeVIBRÁTORY DO 40 €

Do 1 000 kč už sa dá zaobstarať pekný kúsok, obzvlášť, keď natrafíte na nejakú akciu alebo peknú zľavičku. Tu už sa dajú zaobstarať vibrátory zo silikónu ako veľmi kvalitného a medicínsky certifikovaného materiálu. Dajú sa tu už kúpiť napr. Rabbit vibrátory, vibrátory na klitoris i na bod G, ale aj masážne hlavice alebo pekné vibračné vajíčka.

VIBRÁTORY DO 40 €Šipka - stránkování


Virátor Romant FlapVIBRÁTORY DO 80 €

V cenovom rozsahu 1 000 až 2 000 kč už objavíte obrovské množstvo vibrátorov všetkých druhov, materiálov a funkcií. A pri hornej cenovej hranici už môžete v akcii naraziť aj na naozaj pekný a luxusný kúsok. Väčšinou už sa tu budeme baviť o silikónových vibrátoroch.

VIBRÁTORY DO 80 €Šipka - stránkování


Masážna hlavicaVIBRÁTORY NAD 80 €

Nad 2 000 kč už sa môžeme smelo baviť o veľmi kvalitných vibrátoroch renomovaných značiek, ako sú BOOM, Fun Factory, Satisfyer apod. Materiálovo už to bude opäť v drvivej väčšine silikón. Spoľahlivosť a prevedenie bude na veľmi vysokej úrovni. V tejto cenovej kategórii už málokedy siahnete vedľa a môžete objednať s pokojným svedomím.

VIBRÁTORY NAD 80 €Šipka - stránkování


Luxusné vibračné vajíčko LELOLUXUSNÉ VIBRÁTORY

Drahšie sú potom vyložene značkové vibrátory LELO, ZALO, We-vibe, masážne hlavice Le Wand, alebo stimulátory klitorisu Womanizer. Je len na vás, či budete míňať za značku, alebo pôjdete cestou veľmi dobrého výkonu za slušnú cenu v nižších cenových kategóriách. Pri drahších vibrátoroch už sa môže objaviť aj zdobenie napr. kamienkami Swarovski, alebo zlatými doplnkami.

LUXUSNÉ VIBRÁTORYŠipka - stránkování


A sme na konci nášho sprievodcu výberom vibrátora. Z toho, čo sme si v tomto nákupnom radcovi povedali, Je zrejmé, že výrobcovia idú našim potrebám a chutiam v oblasti erotiky a uspokojovaniu priamo naproti a predháňajú sa, kto vymyslí dômyselnejší vibrátor, alebo erotickú pomôcku. Ak vás táto oblasť vášho života aspoň trošku baví, tak sa pred vami otvárajú obrovské možnosti skúmania a vzrušujúceho poznávania seba samého. Prajeme, nech si to poznávanie užijete a veríme, že to bude aj s pomocou erotických pomôcok od Eros.sk.

Ak ste dočítali až sem, dúfame, že sme vám pomohli. Sme pripravení vám pomôcť s výberom aj na našich kontaktoch obchod@eros.sk, alebo linke zadarmo 800 100 629.

Môžete sa vrátiť k odkazom na jednotlivé typy vibrátorov v článku, alebo sa pustite do výberu vibrátora v hlavnej sekcii.Kontakt
PO - PÁ 8:00 - 16:00
Platobná metóda:

© 2024 VIRTSHOP CZ, s.r.o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.