Ako vybrať lubrikačný gél

Heslo "kto maže, ten ide" platí aj v sexe. Kvalitná lubrikácia je veľmi dôležitá a napríklad u análneho sexu priamo nevyhnutná. Uľahčuje preniknutie, znižuje trenie a prípadné riziká úrazu či natrhnutie. Ale tiež sex pre oboch spríjemňuje. V ponuke nájdete veľké množstvo lubrikačných gélov, niektoré na viac ponúkajú aj veľmi atraktívne vlastnosti. Ako sa vo výbere zorientovať a vybrať ten správny pre vás?

Základné rozdelenie lubrikačných gélov

Lubrikačné gély na bázi vodyLubrikační gel na vodní bázi

Lubrikanty na báze vody sú ideálne pre citlivých jedincov, len výnimočne pri nich hrozí alergická reakcia. Nezanechávajú škvrny na oblečení a predovšetkým sa dobre zmývajú. Skvele hydratujú pokožku a sliznice. Nemajú obmedzenia v použití. Na rozdiel od silikónových však nemajú lubrikačné gély na báze vody takú výdrž a pri dlhšom styku je vhodné lubrikant doplniť, pretože postupne vysychá.

Silikonové lubrikačné gély

Silikónové lubrikanty ponúkajú podstatne vyššiu mieru klzkostiSilikonový lubrikačný gél a najnižšiu mieru trenia pri použití spolu s pomôckami. Ide o ideálny variant pre análny sex. Väčšina lubrikačných gélov na silikónovej báze je v dnešnej dobe hypoalergénna. Nevýhodou je nemožnosť použitia silikónových lubrikantov so silikónovými erotickými pomôckami, pretože narušujú ich štruktúru. Jedinou výnimkou je špeciálny silikónový gél SexGel od Sexshop.cz.

Hybridné lubrikačné gély
Hybridné lubrikačné gély

Hybridné lubrikačné gély kombinujú vlastnosti oboch typov lubrikantov, ale súčasne preberajú aj ich nevýhody. Preto je potrebné sa vyhnúť hybridným gélom v prípade používania silikónových erotických pomôcok. Odporúčame skôr zakúpiť dva lubrikanty na rôznych bázach a striedať podľa potreby, než kupovať hybridné varianty.

ubrikačné gély na olejovej báze
Lubrikačné gély na olejovej báze (lubrikačné oleje)

Olejové lubrikanty sú mastnejšie, preto sú vhodné aj na erotické masáže. Pozor však pri použití s latexovými kondómami či latexovou plachtou, oleje narúšajú štruktúru latexu, takže zvlášť u kondómov hrozí pretrhnutie.


Lubrikačné gély s príchuťou alebo vôňou

Lubrikačné gély s príchuťouPre ozvláštnenie a spríjemnenie erotických hrátok skvele poslúži lubrikačné gély, ktoré okrem skvelej kĺzavosti a obvyklých očakávaných vlastností gélov, poskytnú navyše zážitok pre ďalšie zmysly. A tým je čuch a v prípade orálneho sexu i chuť. Hovoríme tu o lubrikačných géloch s vôňou alebo príchuťou. Vyberte si svoju obľúbenú vôňu či príchuť a povzneste erotické hrátky na ďalšiu úroveň. Na výber je nepreberné množstvo lubrikačných gélov s príchuťou či vôňou. Od hŕbu ovocných (jahoda, banán, broskyňa a ďalšie), cez čokoládu alebo karamel pre maškrtné jazýčky až napríklad po šampanské.

Možné alergické reakcie

Pred prvým použitím odporúčame hlavne citlivým jedincom previesť test alergickej reakcie. Kvapku lubrikačného gélu naneste na malý kúsok kože (ideálne zápästie, kde je koža veľmi citlivá a najviac reaguje). Nechajte vstrebať, neumývajte. Keď po 12 hodinách nebude miesto začervenané a nebude svrbieť, máte istotu, že nemáte alergickú reakciu na niektorú zo zložiek gélu.Kontakt
PO - PÁ 8:00 - 16:00
Platobná metóda:

© 2024 VIRTSHOP CZ, s.r.o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.